top of page
לקוחות ממליצים

מעיין הינו בעל תואר שני בביוטכנולגיה וחקלאות, אשר הגיע לפניציה כמנהל מעבדה כימית לפני כשנה וחצי. באוגוסט 2012 מונה מעיין למנהל הצד החם בפניציה.

מדוע בחרת להצטרף לקורס זה?

"נכנסתי לתפקיד בעקבות המשבר שפקד את פניציה בקיץ האחרון. זו הפעם הראשונה שבה קבלתי תפקיד ניהולי החולש על אנשי צוות רבים תחת אחריותי, הן כת.פ ישירים והן כת. פ מקצועית. המינוי הניב עמו אתגר ניהולי ומקצועי אך גם אתגרים רבים, הן בפאן המקצועי – קבלת אחריות על שטח ענק, מכלול משימות שיש בהן אחריות רבה והן אתגר ניהולי הכרוך בניהול כ"א רבה מזה שהכרתי והתנסיתי בו בעבר.

הכניסה המהירה לתפקיד שמאלצת אותי להתמודד עם לימוד התפקיד "תוך כדי תנועה" והעיסוק הרב בהסמכות ובטיפול בתקלות שאף הוא גוזל זמן רב ומאתגר, הניבו צורך להסתייע בגורם מקצועי שינחה ויסייע לי בתפקיד.

את הדר הכרתי שכן הוא מלווה את פניציה מספר שנים ואף העביר במפעל קורס העצמה ניהולית שאליו הצטרפתי לקראת סופו. במסגרת הקורס אף הפכתי לחלק מצוות הPLT עם מינויי לתפקיד מנהל הצד החם, דבר ששימח אותי והחמיא לי בשל האתגר ובשל ההכרה ביכולותיי. הקורס הזה הכיר לי את הגישה הפרואקטיבית.

הדר הציע לי להצטרף לקורס גלגל התנופה ורציתי להצטרף כי קיוויתי שהקורס יסייע לי בהתמודדות עם האתגרים שיש בתפקיד הזה. במקביל המשכתי לקבל אימון אישי מהדר ולהסתייע בו.

הלכה למעשה – מה למדת זה וכיצד זה משפיע על העבודה שלך?

"ציפיתי שהקורס יגרום לי להניע אנשים, לגרום להם להבין את החשיבות שבחשיבה לפני שהם פועלים, שיבינו לכל פעולה יש השלכה. ציפיתי לרכוש כלים שיפתחו בפניי דרכים חדשות להתמודדות עם דילמות ועם מצבים.

היה שעור שכתבתי להדר שגיליתי שהיו מצבים שלא הייתי מספיק אסרטיבי בהם והבנתי שזהו פער אישי שלי הנובע מהקושי לעמוד מול המנהלים ומהרצון "לצאת טוב" מהסיטואציה.

כמו כן, כשהגענו בשעור לפן האישי ושוחחנו על איך כל אחד מאתנו מתמודד עם דילמות הקשורות בכ"א או פיטורים, נתבקשנו לשים מראה מול הפנים. עשיתי זאת והקשבתי גם לניסיונם ולחוויתם של אחרים וכיון שאלו סיטואציות חדשות עבורי, זה מאד עזר.

הקורס היה מעניין מאד והוצגו בו דילמות שאני נתקל בהן בשגרת יומי כמנהל. כך למשל סוגיות הקשורות ב"רצפת הייצור" או שעור בו חמי גינזברג, מנהל מפעל "נשר" ברמלה סיפר על כלי פרואטקיבי – הבט"ש - אותו הוא מיישם ב"נשר". ההרצאה היתה מרתקת, נשביתי בקסמו ובתועלתו של כלי זה ואימצתי אותו . אני משתמש בו ביום יום והוא עוזר לי מאד. זה כלי נהדר שמניב פירות מיידים שלא הייתי מכיר אלמלא הקורס או הדר.

כמו כן, הקורס מחזק ותומך בעשייתי הפרואטקיבית במפעל. אני מאמין בכלים הפרואקטיביים וממשיך בהטמעת הגישה וביישום הכלים שלה וניתוחי ארוע ותשכילים הופכים לשגרת יומנו. הקורס תורם לי בהווה וברור לי שישפיע גם בטווח הארוך".

בקורס השתתפו מנהלים בכירים מחברות ומארגונים שונים. האם הקורס נתרם מכך?

"החשיפה למנהלים בתחומים שונים וממקומות שונים מאד תרמה לי. ראיתי שההתמודדות שלי דומה להתמודדות של מנהלים אחרים ושיש נקודות השקה. התוודעתי לדרכי חשיבה שונות ממקומות ומאנשים שונים ואני מיישם אותן כאן.

האינטראקציה הזו עם מנהלים אחרים והדילמות שלהם עזרה לי, מנחם לדעת שאני לא לבד בהתמודדות הזאת..."

וערך מוסף אישי, יש?

"מהרגע הראשון שהתחלתי להבין את הגישה, רציתי ליישם אותה גם בחיים הפרטיים, מול הילדים. זה אתגר גדול, לפעמים הרבה יותר גדול ומאתגר מאשר בעבודה..."

משפט לסיום?

"היה קורס מעניין מאד וחבל שנגמר..."

bottom of page